Publicēts 5. maijā, 2016. Autors: Kate.
Sirsnīgi sveicam visus - Lielbritānijā un Latvijā mūsu valsts svētkos!
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 29. aprīlī, 2016. Autors: Kate.
Latvijā ir ļoti daudz dažādu grupu, taču, tieši grupas, kuras ir ar savu rozīnīti, savu stilu, nav tik daudz. Jūs esat viena no tām grupām, kura uztur latviskumu savā mūzikā. Instrumenti, mūzika, apģērbs - tas viss kopumā klausītāju, manuprāt, pārceļ savā ziņā pagātnē un ļauj ieskatīties tajā un izjust to, kādi bija mūsu senči.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 7. aprīlī, 2016. Autors: Kate.
Katram bērnam jau kopš bērnības rodas pirmās domas, par ko viņš vēlas kļūt. Un, manuprāt, ir ļoti svarīgi šajā sākotnējā posmā atbalstīt viņu. Par to arī būs šis stāsts.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 13. martā, 2016. Autors: Kate.
Kokle ir visvairāk apcerētais un apbrīnotais latviešu mūzikas instruments. Ar kokli saistās senākās, varbūt pat visvairāk izpētītās spēles tradīcijas, taču arī inovācijas un jaunrade. Kokle ir plaši lietots un zīmīgs tautas mūzikālā mantojuma, arī dziedošā tautas gara simbols..(Valdis Muktupāvels ‘’Kokles un koklēšana Latvijā’’).
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 14. augustā, 2015. Autors: Kate.
29.augustā, Velinboro (Wellingborough) pilsētā savu trīs gadu jubileju svinēs Lielbritānijā dzīvojošo latviešu veidotais rokmūzikas festivāls ar nosaukumu ‘’Rock Your Age’’. “Pirmais rokmūzikas festivāls šajā pilsētā tika organizēts 2013.gada 31.augustā, “The Castle Theatre” telpās. “Festivāla nosaukums “Rock Your Age”, kas tulkojumā nozīmē “Roks Tavam Vecumam” pauž festivāla misiju - iespēju jebkuram rokmūziķim, arī un galvenokārt latviešu muzicētājiem, pieteikties un kāpt uz skatuves Lielbritānijā kopā ar pasaulē populāriem mūziķiem”, stāsta festivāla organizators, mūziķis Jānis Grieze.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 12. augustā, 2014. Autors: Kate.
Apjomīgākā periodiskā izdevuma latviešu valodā Apvienotajā Karalistē «Anglo Baltic News» jaunākā – augusta numura centrā ir tautiešu svešatnē vienotība, atzīmējot Baltijas ceļa 25. gadadienu. Augusts ir Baltijas ceļa - 1989.gada 23.augustā organizētās unikālās un mierīgās masu demonstrācijas, kuras laikā vairāk nekā miljons cilvēku sadevās rokās, lai veidotu 600 km garu cilvēku ķēdi caur trim Baltijas valstīm centienos pēc brīvības, 25. gadadienas svētku kulminācijas mēnesis. Tieši tāpēc, ka ir ļoti svarīgi neaizmirst to, kas notika pirms 25 gadiem, un saglabāt vēsturisko atmiņu jaunajām paaudzēm, arī Lielbritānijā dzīvojošie latvieši ir aicināti piedalīties Baltijas tautu festivālā, kas augustā tiek rīkots Londonā, un būt vienotiem ar Latviju sirdī.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 1. augustā, 2014. Autors: Kate.
Jau otro gadu pēc kārtas Lielbritānijas mazpilsētā Wellingborough notiks rokmūzikas festivāls ''Rock Your Age 2014'', kuru organizē latvieši. Vairāk par pasākumu: http://www.anglobalticnews.co.uk/lv/rock-your-age-2014
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 25. jūlijā, 2014. Autors: Kate.
Latvijas Neatkarīgās Televīzijas (LNT) žurnālistu Uldi Āboliņu vēl pirms kāda laika varēja droši dēvēt par vienīgo pastāvīgo Anglijā dzīvojošo latviešu TV korespondentu.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 22. jūlijā, 2014. Autors: Kate.
Lielākie latviešu pasākumu organizatori Lielbritānijā ielūdz uz vērienīgu divu dienu festivālu!
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 31. martā, 2014. Autors: Kate.
Šobrīd Latvijā Radio SWH bieži vien atskaņo Neon Saturdays dziesmas. Iepriekš šīs grupas faniem bija iespēja tikt uz koncertiem vien tikai Latvijā. Šogad grupa sarūpēja pārsteigumu Lielbritānijā dzīvojošajiem un martā ieradās prezentēt savu jauno albumu Lielbritānijas pašā vidienē. ABN acināja uz interviju Neon Saturdays grupas vokālistu Andri Ēveli.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 20. martā, 2014. Autors: Kate.
Neon Saturdays klubā ''RAFFERTY'S''!
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 19. martā, 2014. Autors: Kate.
Šovakar Velingboro, klubā ''The Horseshoe INN Acoustic club '' - rokgrupa no Latvijas Neon Saturdays!
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 14. februārī, 2014. Autors: Kate.
Latvijas rokgrupa ‘’Crow Mother’’ nākamnedēļ, laikā no 20. līdz 22. februārim, uzstāsies Londonā, sniedzot vairākus tikko izdotā grupas debijas albuma ‘’Changes’’ prezentācijas koncertus. Albums ‘’Changes’’ tika izdots šī gada janvārī un tajā ietvertas 12 oriģināldziesmas, kas stāsta par nozīmīgām pārmaiņām ikviena personīgajā dzīvē un kā tās ietekmē pasauli mums apkārt.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 31. decembrī, 2013. Autors: Kate.
Gada nogalē pie maznodrošinātajiem bērniem un ģimenēm Latvijas lauku novados nonāca lielākā ziņu, informācijas un sociālā portāla Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem «Anglo Baltic News» rīkotās labdarības akcijas «Shoebox» - «Piepildi kurpju kasti Latvijas bērniem!» sarūpētās Ziemassvētku dāvanas.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 5. decembrī, 2013. Autors: Kate.
Sadarbībā ar Bērzes Strazdiem SKELMERSDALE SOCIAL CLUB Cepuru ballīte!
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 31. oktobrī, 2013. Autors: Kate.
Transleiteris Bradfordā un Corby Novembrī!!!
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 30. oktobrī, 2013. Autors: Kate.
Ziņu informācijas un sociālais portāls Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem «AngloBalticNews» aicina piedalīties Ziemassvētku labdarības akcijā «Piepildi kurpju kasti Latvijas bērniem!» Jau trešo reizi portāls «Anglo Baltic News» aicina ikvienu piedalīties tradicionālajā labdarības akcijā «Shoebox» - «Piepildi kurpju kasti Latvijas bērniem!», kas norisināsies no 27. oktobra līdz 18. novembrim Lielbritānijā. Akcijas mērķis ir sagādāt Ziemassvētku dāvanas maznodrošinātajiem bērniem un ģimenēm Latvijā. Sadarbībā ar labdarības organizācijām savāktās dāvanas tiks nogādātas uz sešiem Latvijas novadiem: Ukru pagastu Auces novadā, Bērziņu pagastu Dagdas novadā, Litenes pagastu Gulbenes novadā, Mazzalves pagastu Neretas novadā, Lauderu pagastu Zilupes novadā un uz Aknīstes novadu.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 30. oktobrī, 2013. Autors: Kate.
Pēdējā laikā esam daudz rakstījuši par Lielbritānijas uzņēmīgajiem, talantīgajiem, entuziasma pilnajiem un atraktīvajiem latviešiem, kuri ar smagu darbu un neatlaidību tiecas uz saviem ideāliem. Mums ir liels prieks par tiem, kuri dara visu iespējamo, lai sasniegtu mērķi, kā arī par tiem, kuri jau sasnieguši savas virsotnes un turpina attīstīties, lai kāptu vēl augstāk.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 15. septembrī, 2013. Autors: Kate.
"Away From Home" stāsta par atrašanos prom no mājām - tepat kaimiņos, citā pilsētā, valstī vai kontinentā, par citādu domāšanu un abstraktumu, par "būšanu prom" no stereotipiskām domām un dzīvesveidu. "Away From Home" stāsta par grupu "The Seventh Floor".
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 3. septembrī, 2013. Autors: Kate.
No 13 līdz 15 septembrim Straumēnos, Lilbourne Lane Catthorpe Nr. Lutterworth (Nr. Rugby) Leicestershire LE17 6DF, norisināsies sporta spēles. Sporta spēles paredzētas latviešiem Apvienotajā Karalistē.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 30. augustā, 2013. Autors: Kate.
BBC darbinieks Evans Deiviss (Evan Davis) ir izraisījis «Twitter» debates pēc tam, kad saviem 124 000 sekotāju lūdza palīdzēt atrast latviešu vīrietim darbu, informē «Daily Mail».
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 23. augustā, 2013. Autors: Kate.
Jau pavisam drīz! Vēl tikai 8 dienas!
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 16. augustā, 2013. Autors: Kate.
Ekonomisku vai kādu citu apstākļu vadīti, mūsu tautieši bieži vien izvēlās doties uz ārzemēm peļņā. Dažkārt ar domu vēlāk atgriezties Latvijā un turpināt iesākto. Tāds ir grupas «The Seventh Floor» solista Reiņa Rutkovska stāsts.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 2. augustā, 2013. Autors: Kate.
Pēdējā pusgada laikā dažādās interneta vietnēs esam pamanījuši entuziastu apvienību ar nosaukumu «Castle Mountain Project» jeb «Pilskalnu Projekts». Viņu rīkotais «The Children’s Air Ambulance» labdarības mūzikas festivāls «ROCK YOUR AGE 2013», kas norisināsies 2013. gada 31. augustā Lielbritānijā, Vellingboro pilsētā, Northamptonas apgabalā, ir raisījis mūsos interesi uzzināt ko vairāk par apvienību un tās aktivitātēm. Uz sarunu esam aicinājuši «Castle Mountain Project» (CMP) un festivāla «ROCK YOUR AGE 2013» idejas autoru Jāni Griezi.
Lasīt visu rakstu...
1 2